Úplné zobrazení záznamu

Toto je statický export z katalogu ze dne 15.01.2022. Zobrazit aktuální podobu v katalogu.

Bibliografická citace

.
0 (hodnocen0 x )
EB
EB
ONLINE
1. elektronické vydání
Čas 2018
1 online zdroj (176 stran)
Externí odkaz    Plný text PDF (Bookport) 
   * Návod pro Bookport 


ISBN 978-80-7475-243-8 (online ; pdf)
ISBN 978-80-7475-235-3 (online ; epub)
ISBN 978-80-7475-234-6 (print)
Z cyklu: Skrytá krása naší země 4
Zkušení cestovatelé a spisovatelé Otomar Dvořák a Josef Pepson Snětivý dostáli v knize Místa zrychleného tepu předsevzetí odkrývat zejména onu „skrytou krásu“. Ta je někdy málo viditelná proto, že se nachází ve stínu památky či pozoruhodnosti mnohem věhlasnější. Jindy z prostého důvodu, že ji musíme hledat pod zemí. A ještě jindy nám po ní bohužel (a zatím!) zbývají jen skrovné zbytky, které bychom mohli snadno přehlédnout.Sami k tomu říkají: „Právě taková místa si podle nás zaslouží pozornost – nejen proto, že jim zatím nebyla věnována; ale hlavně jsou nádherná a výjimečná. Druhým kritériem výběru byl náš subjektivní pocit, že jsme v lokalitě, která na nás obzvlášť silně působí. Ať už malebností, nebo něčím, co jinde nenajdeme, jindy zase unikátním rázem… a někdy i temnými stránkami zdejších historických událostí. Náš tep citelně zrychlil.-.
V této publikaci propátráme pochmurné tajemství obce s nezvyklým názvem Pičín, kde dnes nacházíme dvojici málo známých památek, a odskočíme si do nedalekého Komárova za ženou sice výjimečnou, nikoli však v pozitivním slova smyslu. Poté zjistíme, že v Praze lze za jeden den navštívit dvě Zlaté uličky, a během pěšího výletu objevíme nezapomenutelná místa v sousedních oblastech Břevnova a Střešovic. Následně zamíříme z Prahy severním směrem… a v Mimoni nás odmění dva výjimečné sakrální areály i fascinující podzemí. Protikladem tmavého „podsvětí“ nám bude putování mezi Lužnicí a Vltavou za dvěma jižními hvězdami – Bechyni a Týnem nad Vltavou; aby však světla nebylo příliš, uděláme za touto cestou krvavou tečku v Branovicích.-.
A na závěr se spolu s laskavým a poučeným průvodcem Miloněm Čepelkou, spisovatelem a hercem Divadla Járy Cimrmana, vydáme nejen po malebném (a tajemném!) Opočně, ale také do nedaleké obce Přepychy. Ta je zatím českým cestovatelům málo známá, ale až se seznámíte s tím, jaké zajímavosti se skrývají například ve zdejším podzemí nebo jaká dobrota z vlastních zdrojů tu odmění hladového turistu, určitě budete souhlasit, že Přepychy stojí za výlet.“ Kniha Místa zrychleného tepu je IV. svazkem edice Skrytá krása naší země..
001488807
Obsah // Krátká předmluva před dlouhým putováním... // PIČÍN - PĚKNÉ MÍSTO S KRVAVOU HISTORIÍ... // DVĚ ZLATÉ ULIČKY ZA JEDEN DEN... // Malovanka, která už není jako malovaná... // Šlajferka není Petynka, aneb Tady se oko potěší... // Petynka čeká na princův polibek... // Andělka už není na tomto světě... // Malý průvodce po Velkých Střešovicích... // Na Kocourkách se líbí nejen čtyrnožcům... // Kajetánské návraty... // VÝLET DO ĎÁBLOVY ZEMĚ... // Ralsko ... // Zaniklý zámek Mimoň ... // Kirchberg, neboli Kostelní vrch... // Původ názvu Mimoň ... // Boží hrob a špitál ... // Další zajímavá místa v okolí... // SOUHVĚZDÍ MEZI LUŽNICÍ A VLTAVOU... // Bechyni miloval i Petr Vok z Rožmberka... // Týn nad Vltavou: město rozlité do krásy // na obou březích řeky... // „Jsou tam i malé hvězdičky, kol nichž se velké točí...“. // Branovice jako brána do renesanční zahrady i do pekla... // PŘEPYCHOVÝM OPOČENSKÉM... // Děsivé historky z malebného městečka ... // Překvapivé Přepychy ... // ...5 // ...7 // . 19 .22 .26 .29 .33 .37 .42 .45 // .51 // .54 // .56 // .59 // .62 // .64 // .66 // .69 // .72 // .89 // 119 // 121 // 131 // 133 // 140 // O autorech // 145

Zvolte formát: Standardní formát Katalogizační záznam Zkrácený záznam S textovými návěštími S kódy polí MARC